1) Jak si přišel na své jméno „Nulovič“?

Najprv som si vravel Absolútna Nula (Sub-Zero), to ale dlho nevydržalo pretože môj parťák PeBe (2jazVás) si to skrátil na Nulovič a tak mi to nejako potom prischlo.

2) Kdy si začal s hudbou a co tě k tomu vedlo? (tvůj životní příběh v kostce)

S hudbou som začal už pred základnou školou, kde môj sen vždy bola gitara na ktorú som ževraj mal krátke prsty tak ma naši dali na husle. Po ôsmych rokoch som sa nakoniec sám naučil na gitare a počas toho obdobia som počúval chilli peppers cez limp bizkita až som nakoniec zakotvil pri Nas-ovi a odtiaľ som prešiel na Wu-Tang, Mase, P. Daddyho atď. Na strednej škole som sa snažil písať texty ale nemal som veľa možností a spriaznených duší aby ma usmernili tak som len písal pre radosť. Neskôr som sa ocitol v Prahe kde som prvýkrat videl Názov Stavby, H16 a Oriona s PSH naživo a vtedy ma to nakoplo. Vybavilo sa štúdio v Starej Ľubovni a šlo sa nahrávať. Neskôr som sa nakontaktoval s PeBem a s ním sme nahrali pár mixtapeov pod značkou 2jazVás. Popritom som stihol nahrať Nulovič – -273,15 tejp a Nulovič – Zrkadlo je tvoja Duša a náš posledný spoločný počin sa volá 2jazVás a Marek6.59 – Na Cestách.

3) Co na to tvoje rodina/přátelé?

Rodina to prijala celkom pozitívne pretože vo svojich textoch nepoužívam veľa vulgárnych výrazov a tešia sa s každého úspechu a podporujú v tvorbe.

4) Tvůj vzor? (koho nejvíc ceníš)

Ako som už vyššie spomenul tak môj asi najväčší vzor je NAS, mám doma jeho komplet zbierku cd’s a dvd’s potom je to 2pac, Eminem a v poslednej dobe ma neskutočne baví Kendrick Lamar, Big Sean, J. Cole a v aute rád počúvam Foreign Beggars a Marca Pola.

5) S kým by si chtěl spolupracovat do budoucna?

Najradšej spolupracujem s ľudmi ktorých poznám – pozdravujem Mareka6.59, PeBe-ho, Metafora s ktorým chystám Mixtape ktorý už nahrávame asi rok a spolupracoať by som raz chcel s Orionom, DNA, a zo Zelom s kedysi bývalej eSeNPe. Takisto na vokáloch by som rád Zdenku Prednú, hádam sa raz podarí.

6) Jak vnímáš negativní kritiku (respektive hejtry)?

Negatívna kritika je niečo čo neuznávam, väčšinou sú to laici ktorí nemajú predstavu o tom čo všetko je za tým klipom/pesničkou a tú poväčšine ignorujem. Cením si ale konštruktívnu kritiku ktorá je výborná pomôcka a funguje ako odrazový mostík pre každého interpreta. Každý song a videoklip je pre nás posun v pred a ak by nebolo kritiky nevedeli by sme o nedostatkoch.

7) Jak píšeš texty? Raději večer nebo ve dne?

Texty píšem podľa nálady a chute, najčastejšie ale večer kedy si viem hudbu vychutnať naplno. Často sa mi ale stáva že ma niečo napadne za chodu, v buse, vo vlaku, v lietadle a vtedy to píšem do mobilu.

8)Tvoje plány do budoucna?

Do budúcna by som chcel dokončiť projekt ktorý som načal s Metaforom z Košíc, určite medzitým nahral vlastné tracky a ponahrával sľúbené spolupráce ale môj cieľ ktorý ma drží už dlhšie je nahrať svôj vlastný tape s minimum hostí a každý beat by mal obsahovať gitaru či už samplovanú alebo live nahratú. A něco na konec točíš rád klipy? Pri točení klipov a pri celom tom procese od natočenia cez spracovanie až po finálnu verziu sa človek o sebe veľa naučí. Takisto obraz priblíži interpreta bližšie k poslucháčom ktorý si buď vytvoria vzťah k nemu alebo nie. Klipy točím rád a keď budú finančné možnosti a správna hudba tak sa určite dočkáme ďalších klipov.

O AUTOROVI

Michal Kopecký

info@hiphopland.eu

ODPOVĚDĚT

Your email address will not be published.