1) První klasická otázka na tebe – jak si přišel ke své přezdívce/uměleckému jménu „PACKET“?

Packet se dá přeložit taky jako balíček. Pocházím z maloměsta na Vysočině (Velká Bíteš) a když jsem v 15ti vypadl na střední do Brna, v určitých očích jsem prostě tím balíkem byl. Je to lehká sebeironie..

2) Kdy si začal s hudbou a co tě k tomu vedlo? (tvůj životní příběh v kostce)

Hudba okolo mě kroužila už od mala. Otec byl frontmanem rokové kapely a rodina mě jako škvrně přihlásila do tehdejší LŠU na akordeon. Vydržel jsem to 8 let. Heh, šíleně jsem ten nástroj nenáviděl. A s rapem to začalo s nástupem na střední. Prostě mě oslovily texty a celkovej smysl toho žánru. Kouřili jsme trávu, přemítali o životě a snili o tom co všechno změníme a dokážeme. Taková tak klasika. Ale musím říct, že některý věci mě pořád v tom duchu ještě drží. Psaní je jedna z nich.

3) Co na to tvoje rodina/přátelé?

Na albu Odyssea mám track Dosloff. Takže budu citovat „cením si všech, kteří v mém (světě) jsou beze změny.“ Je to normální, jedni (věřím, že ti praví) okolo zůstávají, další se mění. Za něco si může člověk sám, něco prostě tak vykrystalizuje. Miluju svou rodinu a počítám do ní i pár těch nejbližších přátel.

4) Tvůj vzor? (koho nejvíc ceníš)

Otec, budu se opakovat jako mockrát předtím. Bohužel, ta šance říci mu to do očí už 10 let není.

5) S kým by si chtěl spolupracovat do budoucna?

Uvidíme co bude, nemám smyšlené představy o nadlidech. Když to půjde a budu cítit, že to sedí, klidně bych bral feat. s někým z A-scény, ale za každou cenu to lámat přes koleno je blbost. Radši deset kvalitních featu s ne tak znamýma jménama, který jsou ale mému srdci blíž než jeden zlatem placenej s někým, kdo o tobě ve výsledku řekne, že to byl vcelku dobrej obchod. Jebat!

6) Jak vnímáš negativní kritiku (respektive hejtry)?

Konstruktivní kritika dobrá, občas je potřeba, aby ti někdo otevřel oči. Ale jak říkám – KONSTRUKTIVNÍ! Kritika ve stylu, jsi piča, narostlo ti ego, děláš mrdku pro děti nebo hraješ si na něco, na co nemáš, od člověka, který mě ani osobně nezná. Jo taková kritika by se měla házet za hlavu. Ale ne vždy to jde, asi každý to občas zná.. #snadhledem

7) Jak píšeš texty? Raději večer nebo ve dne?

Podle času, poslední dobou toho volného moc nebylo, ale snad bude líp. Záleží jak to sedne, na pocitech, inspiraci a celkovém tom rozpoložení.

8) Jak došlo ke spolupráci s DANEM AERAHEM?

Dan už se mnou, nebo spíš já s Danem spolupracuju asi 3tím rokem. Prostě Licentia Poetica. Je to jeden z nejtalentovanějších lidí na Vysočině a mrzí mě, že je tak nedoceněnej. Každopádně, vím, že jeho čas teprve přijde a všem ještě hodně ukáže.

9) Minulý rok si vydal album ODYSSEA, chystáš ještě nějaké album nebo MIXTAPE?.

Heh, pořád musíš makat a vyvíjet se. Ať už v životě, v hudbě nebo kdekoliv jinde. Stagnace je cesta do pekel.

10) Tvoje plány do budoucna?

Uvidíme, radši si některé nechávám pro sebe. Každopádně na rozhraní roku, by jsme měli zveřejnit nějaké info o chystaných věcech. Hlavní cíl je žít spokojený život. To ostatní už jsou jen příjemný bonusy. Carpe diem!

11) A něco na konec točíš rád klipy?

Už to k tomu patří, klipy, vystoupení, nahrávání ve studiu. Jde to ruku v ruce. V dnešní době, jestli chceš, aby to co říkáš někdo poslouchal, prostě musíš. I kdyby jsi tu kameru nenáviděl. Mě osobně to nějak nevadí, i když občas je divný dívat se sám na sebe. Člověk si někdy říká, bože, co tam zase ten kluk blbne..

Jinak díky za rozhovor a přeji další úspěchy v tvorbě!

Děkuju, tobě taky, a vlastně všem těm co žijí v míru..
LOKA SAMASTA SUKHINO BHAVANTU.

Peeez

O AUTOROVI

Michal Kopecký

info@hiphopland.eu

ODPOVĚDĚT

Your email address will not be published.