1) První klasická otázka na tebe – jak si přišel ke své přezdívce/uměleckému jménu „Refew“?

Refew vzniklo zkrácením přezdívky „Refugee“ . Tehdy, v mejch dvanácti jsem nad tím ani nepřemejšlel. Jsem Refew už tak dlouho, že to ani nechci měnit.

2) Kdy si začal s hudbou a co tě k tomu vedlo? (tvůj životní příběh v kostce)

Co si pamatuju, tak první track jsem nahrál v roce 2005 a od tý doby jsem ranec psal, občas i něco vydal, ale nikdy jsem se nedonutil k tomu to dodělat. V podstatě až teď u Blackcock EP jsem dal dohromady vše co byla třeba. A asi jsem nikdy neměl takovou potřebu se vyjádřit jako teď.

3) Co na to tvoje rodina/přátelé?

Nejlepší, rodina sice moc o mý hudbě neví, ale to proto že furt lítám s fellákama A upřimně bez nich by to vypadalo úplně jinak, páč by nebyl nikdo kdo by mě dokopal k lepším výsledkům a vůbec i k tomu abych to aspoň donahrál. Jsem silnej,jako lidi kolem mě..

4) Tvůj vzor? (koho nejvíc ceníš)

Nemám přímo vzor. Momentálně mě rozsekává nejvíc asi Kendrick Lamar..

5) S kým by si chtěl spolupracovat do budoucna?

To netuším, teď jsem vydal Blackcok EP na kterym se postarali o produkci Peacock a Zachar a to jsou beatmakers který mě hodně bavěj a co se týče rapovejch a zpívanejch spoluprací nejradši dělám s PeeBeerem, protože to je „brotha from anotha motha“ ..vnímáme hudbu stejně…Jiný spolupráce za sebou nemám. Doufám že se objeví do budoucna nějaká zajímavá nabídka, ale nechci sem napsat, že chci desku s Wichem a tajně doufat, že mi napíše (Jinak bigup pro Wiche, pro mě největší beatmaker z czsk)…..tak snad se ozve….

6) Jak vnímáš negativní kritiku (respektive hejtry)?

Co že je ten HATE?? Moje hudba se líbí všem ne?! ….Ne sranda.. každýmu se líbi něco jinýho a to respektuju…a pokud to někoho vyloženě sere, tak od toho tu je ten křížek vpravo nahoře

7) Si z Prahy jak ji vnímáš vlastníma očima?

Jsem pražák od narození. Prahu miluju stejně jako jí nenávidim. Serou mě ty lidi, jinak je to top place na světě.

8) Jak píšeš texty? Raději večer nebo ve dne?

Nepíšu na křeč. Musim to cejtit a pak to jde samo…

9) Tvoje plány do budoucna?

Na začátku října vychází PeeBeer – T.i.n.y.b. EP. Momentálně připravujeme další projekty. Bude deska, jak solo, tak i s PBím, takže se můžete těšit na spoustu novejch věcí.

O AUTOROVI

Michal Kopecký

info@hiphopland.eu

ODPOVĚDĚT

Your email address will not be published.