1) Jak jste přišli na své jméno „VajkreS“?

Píše sa rok 2006,keď Jancov mladší brat prichádza s nakresleným umeleckým dielom venovaným pre neho. Dole v popise stojí „Tento VAJKRES venujem Janovi“. A myšlienka bola na svete.
ToTe vaše VajčiznY ! :D

2) Kdy a kde jste začali s hudbou v jakém roce? a co vás k tomu vedlo?

MC DaWeed: Hudba ma sprevádzala od malička, zo začiatku to bol skôr rock, ktorý vtedy na Slovensku prevládal. Dôvod prečo to bolo práve tak, bol ten že som najradšej počúval slovenskú muziku, kde som hlavne textovo všetkému rozumel. Po niekoľkých rokoch som sa dostal k hip-hopu šlo práve o to že:

DJ Giznis: DJingu sa aktívne venujem od roku 2009 kedy som si kúpil vlastnú techniku-gramce,mix. Začal som si hrávať najprv doma, skúšal som prvé skreče,po nejakých pár mesiacoch prišli prvé akcie. Celkovo k DJingu ma dostalo DVD,ktoré mi dal spolužiak na základnej (zdravím Pepana). Bolo to DMC World Championship z roku 2003, kde som prvýkrát videl skrečovať DJov ako Tourkman Souljah,CXL, neskôr som sa dostal k videám od C2C, Rafika. Už pri prvom zhliadnutí ma to dostalo.

MC Janco: Ja som už od malička stále kričal, čo bol prvý prejav môjho hudobného vyjadrovania sa. Od šiestich rokov som chodil na ZUŠ na klavír a neskôr na futbalových tréningoch som sa spoznal s Daweedom, ktorý už písal texty. Nejakým spôsobom ma to motivovalo a začal som písať niečo aj ja a jedného dňa sme sa u mňa doma v izbe rozhodli, že ideme niečo nahrať. Stiahli sme si najjednoduchší program Goldwave a na slúchadlá s mikrofónom, ktoré sa používajú na skype sme nahrali prvú skladbu, ktorá obletela naše mesto. Mohlo to byť  niekedy v 2005-2006?

3) Co na to vaše rodina/přátelé?

MC Daweed: Rodičia o tom netušili zo začiatku vôbec, bola to taká naša rebélia, kde by ich asi ani texty moc nepotešili, dozvedeli sa o tom až pri prvých koncertoch. Kamaráti mali rôzne pohľady, jedna strana bola tá, ktorá nás podporovala a dávala podnety k novým témam a trackom,a ako Janco nižšie uvádza, boli aj „crew“ starších, ktorým sme boli naposmech, no všetko sa obrátilo keď zistili že nie sme len deti čo ulietajú „trendom“.

DJ Giznis: DJingu sa v rodine venoval už môj starší brat,skôr však v komerčnejšej sfére. Otec to berie/bral s rezervou a stále to berie ako môj koníček, ktorým sa dá

MC Janco: Zo začiatku sme nahrávali u mňa doma na tajňáša a rodičom sme o tom veľmi nerozprávali. Mám pocit, že sa o tom dozvedeli až keď sme už začali koncertovať. Kamaráti reagovali poväčšine veľmi pozitívne. Niektorí si robili srandu, ale postupom času sa práve z nich paradoxne stali naši najväčší fanušíkovia.

4) Váš vzor ?

MC Janco: Cením si každého muzikanta, ktorý sa nebojí ukázať svoj talent a dáva do hudby kúsok svojho srdca.

DJ Giznis: DJ Qbert

MC Daweed: Všetci čo nemajú strach sa vyjadriť a žijú si svoj sen.

5) S kým by jste jako „VajkreS“ chtěli spolupracovat do budoucna?

MC. Daweed: Je veľa dobrých mien, ale práve na tom nezakladám. Ani náš prvý album, ktorý niesol názov „Spolupráca sa nestráca“ nebol zameraný na známe mená, ktoré by mali pomôcť našej popularite. Boli to skôr naši známi, ktorí cítia hudbu a robia ju od srdca.

DJ Giznis: Osobne by mi sedela kombinácia s TyNikdy alebo Gramo Rokkaz
MC Janco: V najbližšej budúcnosti plánujeme spolupracovať s živými kapelami  a spraviť multižánrový alternatívny projekt, ktorý dá zas laťku našej vychodňarskej kultúry o trochu vyššie.

6) Jak vnímáte negativní kritiku (respektive hejtry)?

MC Daweed: Neznášači sú najlepšia reklama, ale neviem o tom aby práve my sme ich mali nejako veľa (asi preto že nie sme komerční haha). Ináč kritiku mám veľmi rád a týmto pozdravujem aj Tretinu z Beattuners, ktorý pomocou nej veľmi dobre formuje smerom ku kvalite.

DJ Giznis: Konštruktívna kritika posúva dopredu.

MC Janco: Som vďačný za ľudí spriaznených a neriešim tých, čo majú s tým problémi.

7) Jak píšete texty? Raději večer nebo ve dne?

MC Daweed: Hlavne osamote, alebo iba s Jancom. Čas je nepodstatný.

MC Janco: Raz tak, inokedy naopak.

8) Vydali jste už nějaké album? (KOLIK JICH BYLO?) Nebo chystáte?

MC Janco: Vydali sme dva demoalbumy, ktoré sme napálili a porozdávali medzi ľudí v našom okolí a koncom roka 2012 sme vydali prvý oficiálny album Spolupráca sa nestráca, ktorý bol nahrávaný v štúdiu Beattuners v Bratislave. O zvuk sa postaral Tretina.
DJ Giznis: Mixtape „DJ Giznis on Tapenics“ – https://soundcloud.com/djgiznis/dj-giznis-on-tapenics-1

9) Vaše plány do budoucna?

MC Daweed: Robiť hudbu a tešiť s ňou ľudí, doštudovať, postaviť dom, zasadiť strom a robiť potomstvo.

DJ Giznis: Pracovať na nových mixtapes, zlepšovať skills, rozšíriť si hudobný obzor, upgrade techniky, možno nejaké podnikanie v oblasti zvukovej a svetelnej techniky,ktovie. Čas ukáže.
MC Janco: Plánujeme spraviť nejaké single, možno aj natočiť na ne nejaké klipy. Uvidíme ako sa to všetko vyvinie a určite pracovať na novom projekte so živou hudbou.

10) A něco na konec točíte rádi klipy?

MC Janco: Klip sme zatiaľ točili iba jeden. Je to skôr také video, ktoré sme si sami natáčali a aj strihali vo veľmi amatérskych podmienakach v Španielsku. Točiť a hrať sa so zábermi ma strašne bavilo a už sa teším na ďalšie klipy.

MC Daweed: Ja nakoniec chcem ešte pozdraviť nášho Bboxera LešČa a všetkých, ktorí majú radi dobrú muziku a zmysluplnú lyriku. Zdraví ťa VajkreS !!!

O AUTOROVI

Michal Kopecký

info@hiphopland.eu

ODPOVĚDĚT

Your email address will not be published.