1) Jak si přišla na své jméno „ZetUZetA“?
ZetUZetA vzniklo okolo roku 1999, cca – presne si to už nepamätám. V tej dobe som sa  „venovala“ viac menej tagovaniu. Raz keď som to dávala na strop električky, tak som si ten tag v podvedomý hláskovala, no a keďže nepovieš Z – ale ZET, tak zo Z.U.Z.A. vzniklo ZetUZetA.

2) Kdy si začala s hudbou a co tě k tomu vedlo? (tvůj životní příběh v kostce)
Hudba bola odjakživa so mnou spätá. Otec bol mimo iného aj uznávaný textár a u nás doma vznikli napríklad hity, ako: „Po schodoch“, „Ľudia 20. storočia“, či „Vidiečan“, ale aj kopec iných. Súčasťou môjho detstva boli preto neodmysliteľne kvantá vinylov, kaziet, CDčiek a po prevrate i satelitné hudobné stanice, kde sa hrával aj rap. Ako som spomenula, najprv to bolo viac menej graffiti, až jedného dňa za mnou došiel homeboy s požiadavkou, či mu nenapíšem texty. To sa písal rok 2001, no a keď som mu ich o pár dní dala, tak sa ma rovno spýtal, či si to nechcem aj narapovať – no a odvtedy sa to so mnou ťahá…

3) Co na to tvoje rodina/přátelé? Podporují tě?
Nakoľko pochádzam z rodiny, kde bola hudba vždy na prvom mieste, tak viem, že mi to rodičia akceptovali a nikdy mi to nezakazovali. Mama mala skôr stres, keď som sa po nociach túlala s dózami. Vedia čo robím, ale nezaťahujem ich do toho. Ak to na tajňáša čekujú na YouTube-e (http://www.youtube.com/user/zetuzetaMC) – tak nech, ale nebavíme sa o tom a je to aj tým, že už nemám 17 a každý máme svoj život.. Čo sa týka priateľov, mám okolo seba pár ľudí, čo ma v tom podporujú a to si nesmierne cením.

4) Tvůj vzor? (koho nejvíc ceníš)
Fú, vzor… Celý život ma prirovnávali k Missy Elliott… Ja som vyrastala na songoch od House Of Pain, Vanilla Ice, Bone Thugs N Harmony, Queen Latifah, Da Brat, The Herbaliser, NWA, Eazy-E, Ice Cube, Dr Dre, Snoop Dogg, Jungle Brothers, Salt ´n Pepa, Wu-Tang, Jean Grae, Tribe Called Quest, Cypress Hill, Onyx, Beastie Boys, Public Enemy, Run DMC, Gang Starr, Black Eyed Peas (ešte keď tam nebola tá prostitútka, „Fallin up“ je jedna z mojich srdcoviek). Jasné, že svoju rolu zohrali aj Grandmaster Flash, Africa Bambaataa, 2Pac, B.I.G., či Eminem, Coolio, Fugees, TLC, Tic Tac Toe, Absolute Beginner, Warren G., Skee-Lo, MC Lyte, Tram 11, Warszafski Deszcz, De La Soul, Premier, no bral ma aj T.Q., Puff Daddy, Nana, Snap, Peter Andre, Ginuwine, LL Cool J, Dr. Alban, MC Hammer, či Michael Jackson, takže jednoznačne označiť jedného za vzor sa nedá.

5) S kým by si chtěla spolupracovat do budoucna?
Tak mojím takým snom je mať feat so všetkými zvučnými menami česko-slovenskej scény a taký ďalší sen je čisto babské kolabo, kde by mohla hosťovať napríklad Princess Anies (FR) a Ania Sool (PL).

6) Posloucháš český rap? případně koho?.
Už nie tak, ako v dobe Chaozzu a albumov Repertoár, či My 3 – ale áno. James Cole, Hugo Toxxx, Vladimir a Orion sú pre mňa TOP a Wicha vám ešte roky budeme závidieť (úsmev).

7) Jak vnímáš negativní kritiku (respektive hejtry)?
Prijímam konštruktívnu kritiku, tá dokáže posunúť, ale voči rečiam, ako „špatná tlstá piča“ som už dávno imúnna.

8) Jak píšeš texty? Raději večer nebo ve dne?
Asi skôr večer. Ja som taký netopier, takže pre mňa je noc zmyselnejšia. Jednak ma vtedy nik neruší a potom, ako väčšine raperov, aj mne začína deň zhruba o tej 10tej.

9) Máš za sebou nějaké album? nebo chystáš?
Prvý demo album som nahrala ešte v roku 2001 s mojou lokálnou skupinou KaBe aka Karloveská Banda. Odvtedy som skôr pôsobila v rôznych spoluprácach a k debutu stále nedošlo, no ako som spomenula aj v nedávno vydanom treku „Život je šanca život je boj“( http://www.youtube.com/watch?v=H-CeZMskbVI) – „mohol byť album – nemal by farbu – dnes už ale mám tu – najlepšiu formu“. Momentálne sa cítim vyzretá a myslím, že nastal čas. Je to len otázka peňazí, no ak by ma oslovil nejaký label, tak by to šlo hneď rýchlejšie.

10)Tvoje plány do budoucna?
Mojou víziou, pri ktorej sa mi dobre zaspáva je mať Hip-Hop Center. Niečo ako nákupno-relaxačné stredisko, kde by bolo všetko – od hudby, techniky, módy, až po koncertnú halu, štúdio, či hip-hopovú telku… no šťastná budem aj z pilotného albumu a najviac rada budem, ak sa už konečne poučíme od doby Svätopluka a tie prúty nebudeme jeden po jednom lámať, ale spojíme sily a zbúchame silné treky.

O AUTOROVI

Michal Kopecký

info@hiphopland.eu

ODPOVĚDĚT

Your email address will not be published.