1) První klasická otázka na tebe – jak si přišel ke své přezdívce/uměleckému jménu „Angel Brown“?

Kdysi mi přišla z facebooku zpráva, že jméno, který užívám není moje a pokud si ho nezmněním, tak mi bloknou účet. Tak říkám ok, něco budu muset vymyslet, ale co? Co třeba Andělín? Tak se jen tak někdo nejmenuje, to bude ono. Žádnýho jinýho Andělína jsem neznal, takže křestní bylo vybráno. Ale zbývalo ještě příjmení. Aby to byl kontrast k tomu málo se vyskytujícímu křestnímu jménu, tak zjistím, který příjmení je v USA nejčetnější. Ze čtyř nejvíce se vyskytujícich amerických příjmení se mi nejvíc líbilo ,,Brown“. Pozdeji z Andělína vznikl Angel. Takhle nějak to bylo. :)

2) Kdy a kde si začal s hudbou a co tě k tomu vedlo? (tvůj životní příběh v kostce)

S hudbou jsem začal ve třiašedesátým v Normandii. Byl jsem na dovči a tam mě to poprvý chytlo. Bratranec chytal na satelitu nějaký americký hudební stanice, možná MTV, nevím, v té době jsem to neřešil. Hrozně moc se mi tam líbily ty videoklipy od Eminema, P. Diddyho, Snoop Doggy Dogga, Busty Rhymese, Redmana, Ja Rula, DMXe, atd. Říkám, tyjo, co to je za krutost? To těžce uznávám! První tracky jsem začal nahrávat asi v osmý třídě. Mikrofon píchlej do komplu, Eminemův instrumental a valil jsem. V tý době, ještě moc lidí v ČR hip hop neposlouchalo a tento hudební styl nebyl trendem, proto moc lidí nechápalo, proč to dělám, ale já jsem to cítil jinak. Věděl jsem, že hudba bude jedna z věcí, který se budu celej život věnovat.

3) Co na to tvoje rodina/přátelé?

Před rodinou jsem to zhruba do sedmaosmdesátýho tajil. Potom vyšel videoklip ,,Znojmo“ a to už jsem musel vše přiznat. Naši si totiž pustili Óčko a zjistili, že se něco děje. :D Hafo to ale uznávají, takže pohoda. :) Přátelé to uznávají také, já je za to uznávám též, my se tady tak všichni uznáváme.. :)

4) Tvůj vzor? (koho nejvíc ceníš)

Nevím jeslti vzror, ale uznávám Eminema. Jebne fotku na fejsbuk, když zrovna vstával, ještě má na sobě pyžamo a za sekundu 250 tisíc lajků. Jsem nezažil minimálně od osmačtyřicátýho. :) Navíc jeho tracky se neohrajou, poslouchám ho od třiašedesátýho, kdy vydával zhruba první alba až do teď a je to pořád v kvalitě.

5) S kým by si chtěl spolupracovat do budoucna?

Zatím jsem nad tím neuvažoval, ale asi s Eminemem, mohli bychom dát kdyžtak nějakej feat.. :)

6) Jak došlo ke spolupráci mezi tebou, Nenym a Phoenixem?

Každej jsme si prostě tak rapovali to svý a já říkám Nenymu, že bychom měli udělat nejakou megakrutost. Neny byl pro to nadšenej a tak jsme si řekli, že se zeptáme ještě Phoenixe. Phoenix nejdřív váhal, myslel si, že točba klipů nikam nevede, ale nakonec šel do toho též. Napsali jsme krutej text o našem městě, sehnali krutej beat a oslovili Rashida, kterej točil krutý klipy, jeslti by neměl zájem na tenhle track natočit videoklip. Úplně byl nadšenej, říkal, že lepší track neslyšel minimálně od čtyřiaosmdesátýho, což Rashid říká o každém našem tracku :D a tak přijel točit a rozhodně nelitoval. :) povedlo se. :) Vznikla z toho megakrutost, kterou každej poctivej Znojmák a člověk s objektivním názorem mega uznává a za to jsem hrozně moc vděčnej.. :) Jsem rád, za každýho fanouška, všechny je uznávám a to říkám v upřímnosti.. :)

7) Co vás vedlo k názvu „RealDreams“? Vystupujete pod tímto názvem jako skupina nebo se jedná pouze o název tracku?

Jmenuje se takto náš nejnovějčí track, ale je to mnohem víc než název tracku nebo skupiny. Povím to asi takhle. Real Dreams uznávají nás a my uznáváme Real Dreams a jsme za to hrozně moc vděční :) Díky.. :)

8) Jakým směrem se v oblasti rapu chcete ubírat/respektive směrovat vaši hudbu?

Novodobost. Nic co je tady zajetý už léta. Chceme rozjet vlastní novej styl a držet se ho. Neny a já máme tu výhodu, že českej hiphop moc neposloucháme, takže nás to ani podvědomně netáhne něco takovýho napodobovat. Posloucháme spíš Ameriku, ale taky se jejich hudbou nenecháme příliš ovlivňovat. Děláme to tak, jak nás to zrovna napadne. :)

9) Jak vnímáš negativní kritiku (respektive hejtry)?

Nějak to neřeším. :) S objektivní kritikou jsem se zatím nesetkal, až se taková objeví, rád se k ní vyjádřím. :) Vždycky se najde někdo, kdo nebude moct překousnout to, že se nám daří a svůj vztek bude ventilovat hejtováním. Naštěstí mnohonásobně převládají pozitivní reakce nad těmi negativními. Dobro vždy vítězí nad zlem.. :)

10) Seš rodilý Znojmák? Popiš nám Znojmo svýma očima…

Jasný, že jsem. :) Znojmo je nejvíc na uznání město, který jste zažili. Připomíná mi to tu zlehka L.A. večtyřiapadesátým s prvakama Miami ve třiašedesátým. Je tu voda, plyn a taky světlo, jedíný, co tu nenajdeš.. je metro. :)
Je tu spousta skvělých lidí. :) Sem tam se objeví i nějakej ten blbeček, ale to je všude. Převládá tady pozitivno a to je fajn.. :)
Přijeďte se podívat. :) Je tu nádherně. :)

11) Tvoje plány do budoucna? Chystáte svoje první album?

Album nechystáme, podle nás je to zbytečnost. Kdy sis naposled koupil hudební CD? :) Chceme vydávat videosingly a koncertovat.. :)

12) Uznáváš Hiphop Land?

Nejvíc ze všech hiphopovejch magazínů kámo! :)

O AUTOROVI

Michal Kopecký

info@hiphopland.eu

ODPOVĚDĚT

Your email address will not be published.