Túto osobnosť nám predstavovať ani veľmi netreba. Bacil je člen bývalej legendárnej crew Drvivá Menšina a legendárneho zoskupenia Názov Stavby. Na svojom konte má už sólo albumy: Poézia Ulice, SuperB EP, StreetTape a taktiež s Rakbym album Abnormal. Ak chceš sledovať novinky ohľadom Bacila, tak sleduj túto fanpage – BACIL.

ROZHOVOR:

1. Nazdar. Začneme klasickou otázkou. Ako vzniklo tvoje umelecké meno Bacil?

Bacil hlavne nevzniklo ako umelecké meno, ale ťahá sa so mnou už od detstva. Proste sme si z nudy vymysleli prezývky a bolo. Nemá žiadny význam, proste od základnej ma takto jebnuto volajú všetci.

2. Čo pre teba znamená rap?

RAP pre mňa znamená jednoducho slobodu slova, vyjadrenia sa. Aj keď niektorí si myslia, že ma nejaké ohraničenie, tento názor určite nezdieľam.

3. Plánuješ ešte niekedy urobiť album ako bol napríklad Poézia Ulice?

Taký album už nevydám, každý by mal byť originál. Ak máš na mysli trueschool styl, to už tiež nie je v mojich plánoch. Toto nechám na tých, čo nemajú zaujať inak ako hejtovanim tých, čo sa vymykajú klasike.

4. Už keď sme pri tom albume, plánuješ urobiť nejaký album v blízkej dobe?

Momentálne dávam dokopy materiál na spoločný album s mladým producentom z východu, ktorý si hovori Norbert Ronin. A rozhodne nečakaj to čo tu už bolo.

5. Vráti sa ešte Drvivá Menšina na scénu?
DM zomrela spolu so starým Bacilom, DNA a Šegim. A budem rád, keď už si ma ľudia prestanú spájať s eNeS a DM. Legenda žije len v spomienkach.6. Akých interpretov si ideš momentálne?

Slovenskú scénu nepočúvam vôbec, toto ma nebaví. V aute si teraz idem posledné albumy od novej generácie Kid Ink, Tyga a tiež starého uchylaka R.Kelly.

7. Kto je podľa teba TOP producent na CZ/SK scéne?
Hmm netuším, idem si Ronina..mladý, šikovný, prepnutý a hlavne nezaujatý. A hlavne nesnaží sa robiť to čo všetci.

8. Sleduješ nejaký šport?

Vôbec, som strašný nefanúšik.

9. Čo robíš vo voľnom čase okrem hudby?

Rád sa stretávam s kamarátmi, milujem ženskú spoločnosť, idem si zacvičiť a tiež len tak chillovať doma a nerobiť nič.

10. Kde si môžeme objednať tvoj merch a CD’s?

www.bcl.sk

11. Čo sa ti nepáči na CZ/SK hip-hopovej scéne? Čo by si zmenil?

Že sa väčšina viac stará do iných ako o seba. A že sú tu všetci falošní, že sa ti chce grcať. Keby si počul promotérov v kluboch jak ten pičuje na toho a ten na toho, odpadol by si. A potom sa všetci stretnú a podávajú si ruky s úsmevom. Zmenil by som mentalitu ľudí v týchto štátoch, keby to išlo. Je mi veľmi ľúto jak sú tu ľudia sprostí a manipulovateľní, samozrejme česť výnimkám.

12. Dobre, tak to by bolo všetko. Vďaka za rozhovor a na koniec môžeš niečo odkázať svojím fanúšikom. Maj sa.

Prajem každému, nech je čo najviac sám sebou a má svoj vlastný názor na dianie okolo seba. A ľúbte sa. :)

ĎALŠIE UKÁŽKY:


O AUTOROVI

Ľubomír Biroš

ODPOVĚDĚT

Your email address will not be published.