NIGI je raper z Košíc.  Vystupoval aj ako predskokan na akciách popredných Hip-Hopových umelcov ako sú Čistýchov a Mišo Biely, Separ, Momo, Ektor, Plexo, Bio, Radikal, Strapo, Stanica Projekt a taktiež velikánov ako je Rytmus a Ego. 25.11.2013 vyšiel NIGImu album N1G1 na ktorom nájdeš spolupráce s menami ako Delik zo skupiny Moja Reč , Main Flow, ktorý je celosvetovo známy a mnoho ďalších.  Momentálne je NIGI aktívny na pódiach a pripravuje svoju vlastnú TOUR k albumu N1G1 s názvom N1G1 Tour. Viac info nájdeš na jeho FB.

ROZHOVOR:
1.Nazdar Nigi, prvá otázka hneď na začiatok: Ako vzniklo tvoje umelecké meno?

Sewas. Raz mi jeden môj známy povedal: Ty si moj Nigi… vzal som to a prischlo mi to. Celkovo preferujem aj NaP (Nigi aka Psycho – Psycho lebo vtedy mi to riadne kúrovalo.)

2.Koľko rokov sa venuješ rapu a ako si začínal?

Zhruba 10 rokov od kedy som začal písať. Začínal som potajomky sám v detskej izbe.

3.Ak by si si mohol vybrať hocikoho, koho z CZ/SK scény by si si vybral na feat?

Kontrafakt, Separ, Ektor – to sú aj mená, ktoré maximálne rešpektujem. Z producentov DJ Wich.

4.Poďme k tvojmu albumu. Album je vonku už nejaký ten čas. Ako je na tom s predajom?

Veľa CD som rozdal ako promo na koncertoch, niečo sa popredalo a ešte stále sú aj na predaj za cenu 5€. Chcem aby ma registrovalo čo najviac ľudí a potom sa zvýši aj predaj.

5.A čo ohlasy? Aké sú ohlasy na tvoj album?

Ohlasy sú fantastické! Ľudia mi vravia, že sú tam dobré veci a že niektoré si idú. Cením si to a dúfam, že tejto pozitivity bude len viac a viac. Najviac vidím či sú veci dobré na koncertoch, keď ľudia ktorý ma vôbec nepoznajú si zrazu idú s nami refrény. To znamená, že textom viem naočkovať za malú chvíľu…myslím že dobrá vizitka.

6.Na tvojom albume N1G1 nájdeme na feate aj Delika. Určite by nás zaujímalo ako si sa k nemu dostal?

Nahral som, poslal a oslovil Delika, dohodli sme sa a šiel do toho. Pomerne jednoducho, typom POKUS.

7.Čo sa týka krstu, ako si spokojný?

S krstom som fakt skurvene spokojný. Najprv som ho v Košiciach nechcel vôbec robiť, keďže v KE lietali návštevnosti na akciách a nejak má ľudia na koncertoch práve v KE nepodporovali.Vznikol na poslednú chvíľu deň predtým úplne spontánne. Bol to posledný koncert v rámci Separovho turné po východe počas ktorého som mu robil predskokana. Súhlasil s tým aby sa to tam pokrstilo za čo mu touto cestou Ďakujem. Nakoniec som bol z celého krstu v piči. Plný klub, koncert mi vyšiel na max. a Košičania ma tak podporili ako nikde inde. Je to aj na videu z krstu na YouTube. (POD OTÁZKOU) Atmo bolo šialené, bavili sa s nami a rozdal som tam 50 CD priamo z pódiá. Krstil Peťo Telepčák z Evolution Records a ako inak s Kapitánom. Tento krst by som nevymenil za žiadny iný. T.O.P.

8.Ktorú pesničku z albumu si ľudia najviac idú na koncertoch?

Úplne najviac si idú: Gde má baran piču.

9.Skús opísať ľuďom svoj album a aj prečo by si ho mali kúpiť.

Zakopaný poklad … Vykopte ho von. ;)

10.Akú hudbu si ideš momentálne?

Určite Eminem – MMLP2, KF – Navždy, Separ – Pirát a teším sa na Detektor… A začínam si ísť Sopranove veci staré aj nové.

11.Už sme skoro na konci. Predstav nám tvoje plány do budúcna a môžeš nám aj prezradiť kde budú tvoje
najbližšie koncerty.

Sledujte fanpage NiGi tam je vždy všetko. Mám v pláne väčšie veci ale nebudem o tom kecať … výsledky sú viac …každopádne len napredovať.

12.Ľudia vy si kúpte album N1G1, môžem Vám ho len odporúčať. Tak vďaka za rozhovor. Nakoniec môžeš odkázať niečo svojím fanúšikom. Nech sa ti darí! Maj sa.

Ďik za priestor. Kupujte album a vykopte ten poklad, sledujte fanpage a ĎAKUJEM za každú jednu podporu od každého fanúšika. Cením si to a budem robiť len lepšie a lepšie veci pre Vás. Album si môžte objednať na N1G1BOOKING@GMAIL.COM za 5€. Ešte raz dík a nech sa všetkým darí. ;)

ĎALŠIA UKÁŽKA Z ALBUMU:

O AUTOROVI

Ľubomír Biroš

ODPOVĚDĚT

Your email address will not be published.