FACEBOOK EKCELENT

1. Prvni klasická otázka na tebe – jak si přišel ke své přezdívce „Ekcelent“?
Tento môj pseudonym nevznikol ‘prirodzene’. V skutočnosti sme si spoločne s mojim hudobným producentom a dlhoročným parťákom Skayom lámali hlavu dlhé hodiny v jeden neskorý večer, kým sme prišli na ‘Ekcelent’. Bolo to 7 rokov dozadu, ešte keď som bol naozajstný puberťácky rebel, ktorý po nociach utekal od problémov v škole a doma, za kamošom, ktorý ho nechal šoférovať Škodu Forman Combi o 2 ráno na školskom dvore (smiech). Magické časy. Šli sme na to viacmenej logicky, a po pár hodinách to prišlo. Musel som sa totiž zbaviť mojej prirodzenej prezývky ‘MC Igorezz’. MC som vtedy určite nebol a Igorezz, nad tým sa, ako nad ‘umeleckým’ menom, dnes vždy z chuti zasmejem. Na druhej strane, ‘Ekcelent’ mi prirástlo k srdcu a ako raper by som sa už nikdy nechcel volať inak. Možno to vyznie prehnane, ale definuje ma to. Stotožňujem sa s týmto menom.

2. Plánuješ na tento rok nové album?
Áno a musím podotknúť, že je vo finálnom štádiu, blíži sa k dokončeniu. Album som nazval ‘Asymetrický boj’, ako defíniciu môjho súčasného osobného života, ako aj života bežného človeka, ktorý však nechce zapadať do chorého systému. Si ním aj ‘Ty’? V tom prípade je album práve pre Teba a pre všetkých, ktorí nechcú byť ozubeným kolesom v krvavom stroji na peniaze. Mám na mysli celkovo, tento sociálno-ekonomický experiment, v ktorom sme nútení existovať. Dátum vydania nie je určený, keďže životné okolnosti sú proti mne, ale verím, že leto/jeseň 2014 to bouchne. 21 trackov vrátane 3 interlúd, ktoré albumu dodávajú hĺbku a objasňujú moje zámery s týmto projektom. Na toto dielo som už teraz hrdý. Verím, že ľudia ocenia tento odkaz a podporia ho akokoľvek uznajú za vhodné. Nesmierne sa teším na kritiku a reakcie!

3. Jakou skladbu ze svých alb považuješ za nejúspěšnější? 
Úspech je relatívny pojem a hlavne, je pominuteľný. Aby som ale nebol za čudáka, určite to bude skladba s názvom ‘XI’. Do toho tracku som dal všetko. Zdá sa, že v rámci možností plní svoj účel. Som vďačný každému, kto si tento track vypočuje až do konca, pretože pre nezainteresovaného človeka to môže byť naozaj ‘Šok a Úžas’!

4. Jak si se dostal k seskupení “REVOLTA RECORDS”
Našťastie v skutku prirodzene. Marek (Revolta) ma pozval sám do tohto zoskupenia. Spomínal myšlienky o takejto komunite už pár mesiacov pred tým a boli sme v kontakte už cca 2 roky. Bolo to logické výustenie situácie, keďže som veľmi revolučne naladený raper (občas viac než je zdravé) – nemohol som odmietnúť. Som mu nesmierne vďačný, že do mňa vložil takúto dôveru a umožnil mi byť súčasťou niečoho, čo má tak obrovský potenciál zanechať pozitívny odkaz našej generácii!

5. Jak se ti snima spolupracuje? 
Úžasne! Dala sa dokopy skupina výnimočných ľudí, ktorých vnímam ako svojich bratov (a sestry!). Sme v podstate taká asasínska sekta v prestrojení, ktorá konečne prinesie rovnováhu do našich korupciou nivočených krajín! (víťazný úškrn)

6. Je někdo v ČR/SK ským bys chtěl spolupracovat [MC/DJ]?
Je tu niekoľko ľudí. Talentu je v Československu dosť. Zo slovenských emcees je to určite Slipo, Strapo, alebo legendárni Labrak a Osma. Posledná spomínaná dvojica sa objaví aj na mojom albume, ale chci vííc! DJ – určite Spinhandz! Pánko. Z českých emcees sú to hlavne moji kolegovia z Revolta Records, ale určite by som uvítal pracovať s Ektorom, u mňa raper na technicky veľmi vysokej úrovni. No a potom, d moust ledžendery, DJ WICH! Obrovský rešpekt jeho smerom!

7. Od minulého roku vyšlo do této doby spoustu alb, je nějaké které se ti líbilo?
Keďže som sa posledný rok plne venoval tvorbe svojho albumu, mnoho vecí mi uniklo. Ktoré som ale pochytil, a naozaj sa mi páčia sú napríklad ‘Tetris’, ’23’, ‘Motivace k činům’ a ‘Kde je rap’. Určite je tu však viacero kvalitných albumov, ktoré mi momentálne neprídu na rozum.

8. Co děláš ve volném času, děláš nějaký sport? 
Môj voľný čas je zaplnený štúdiom histórie, geo-politickej situácie vo svete a sledovaním kvanta informačných tokov z rôznych spektier, pretože jedna strana vždy kydá špinu na tú druhú a opačne. Jedine sledovaním a vyhodnocovaním info z oboch/viacerých spektier je možné si utvoriť relatívne objektívny obraz o dianí. Narážam hlavne na momentálnu situáciu v susednej Ukrajine. Rusko špiní Západ, Západ špiní Rusko. Sleduj opozičné reportáže z oboch strán a nemôžeš sa zmýliť (smiech). Jediná istota je v tom, že obe strany vydolujú na seba tú najväčšiu špinu, aby obhájili svoje konanie, avšak znalému človeku je jasné, že fúzy od mlieka majú do určitej miery všetky zainteresované strany. Áno, som takto nudný. Mimo toho milujem survivalizmus a všetky ‘military’ veci. Relax, dobrá hudba, dobrý film, či cestovanie je mojou neoddeliteľnou súčasťou. Vo voľnom čase sa rád hrám na asasína, kujem pikle ako vyhodiť do vzduchu Národnú Radu (legálne) a tiež rád spontánne mením tému. Niekedy ľuďom leziem na nervy – v tom som naozaj dobrý. (úškrn)

9. Jaký je tvůj oblíbený nápoj/jídlo?
Viem, že to bude čistý stereotyp, ale… Áno. Halušky s bryndzou. A potom ešte halušky so syrokrémom. Pochutnám si však na mnohých jedlách a rád skúšam svetovú kuchyňu. Z nápojov to bude ovocný čaj. Z alkoholických, whiskey, kvalitná whiskey. Ale vážne, odkaz pre holky: ak vieš navariť bombové halušky s bryndzou (ne v prášku!), tak moje srdce si už teraz vyhrala!! Jednoduché. (smiech)

10. Díky za menší rozhovor, a teď máš možnost něco vzkázat svým fanouškům.
Rovnako tak ja ďakujem za priestor! Prajem všetko dobré tomuto portálu. Odkaz: To kým sme, je len stupienkom k tomu, kým sa môžme stať. Nikdy nezanevrite na svoje sny!”


O AUTOROVI

Michal Kopecký

info@hiphopland.eu

ODPOVĚDĚT

Your email address will not be published.