Arzen je talentovaný raper zo Stropkova. Ak sa chceš dozvedieť niečo o ňom alebo o jeho hudbe, tak si prečítaj tento rozhovor. Pokiaľ sa ti bude jeho tvorba páčiť, tak sleduj:
FACEBOOK: TU!
YOUTUBE: TU!

_____________________________________________________________________________________________________________________________

ROZHOVOR:

1. Nazdar, na začiatok by si nám mohol povedať, ako vzniklo tvoje umelecké meno.

Serus, zdravím. To sa musím vrátiť do detstva, ale je to jednoduché. Hral som futbal. Mám pocit, že ešte skôr jak som sa naučil chodiť. Neskôr v puberte som to nechal a prišli flipy… Prvý chľast, jointy atď. klasika. Napriek tomu futbal u mňa ostal šport číslo 1 a je to 10 rokov čo fandím Arsenalu Londýn, takže Arzen je od toho pochopiteľne. Futbal a rep asi dokopy moc nejdu, ale pre mňa to meno má svoj význam, lebo je to kus mňa. Aj keď je pravda, že čakám na ten pravý pseudonym, ktorý ma vystihne lepšie, ale nesilim to zas, všetko má svoj čas.

2. Chystáš v najbližšej budúcnosti nejaký album?

Chystám EP na rok 2015 s mladým mega talentovaným producentom. Bližšie info ale až časom.

3. Aký máš názor na trap? Ten v poslednom čase dosť letí.

Môže byť dobrý a môže byť zlý. Trapové hudby nie sú pre každého a u mňa rozhodne vedie boom bap.

4. Ak by si mal jeden vybrať, tak ktorý tvoj track je podľa teba tvoj najlepší?

Som voči sebe maximálne kritický, lebo verím, že len tak sa môžem zlepšovať. Takže zatiaľ ani jeden… Jedine, že by mi išlo o život a fakt musím jeden vybrať tak Pozri Von.

5. Kto je tvoja vysnívaná spolupráca z CZ/SK scény a prečo?

SK – Stanica projekt, CZ – Rest
Stanica pretože sú tiež z Východu ako ja a ich rep je legenda, nesmrteľný. Rest pretože obdivujem jeho texty, flow, názory, psa, všetko.

6. Koho si ideš najviac zo zahraničnej scény?

Sean Strange, MGK, Eminem.

7. Na YouTube môžme nájsť aj tvoj diss na HAHA Crew. Čo ťa napadlo k tomuto dissu?

Je to minulosť. Poviem len toľko, že ak išlo o kalkuláciu z mojej strany tak nech mi odpadne jazyk do rána. Bol to len môj klasický úprimný rep, ale ľudia tu na úprimnosť nie sú práve zvyknutí.

8. Čo robíš vo voľnom čase okrem hudby?

Hudba hrá veľkú rolu v mojom voľnom čase. Kto ma pozná tak vie, že texty nepíšem za 5 minút, ale že sedím nad papierom hodiny. A keď zrovna rep nepíšem, tak je dosť možné, že ho počúvam, takže v podstate všetko sa točí okolo repu. Inak rodina, kamaráti, kamarádky… často niečo popijeme, šak východ sa nezapre… Cudzích si nepúšťam k telu, takže nejaké extra spoločenské činnosti moc nie, to nemusím… Príroda je top, baví ma len tak sa prechádzať, fotiť, naberať inšpiráciu… Rád si pozriem dobrý seriál, Breaking Bad je strop. Baví ma čítať, mal som obdobia keď som čítal fakt veľa, potom ma to nejak prešlo, ale teraz som si zas kúpil knihu po čase od Bukowskeho.

9. Máš doma nejaké original CD´s? Ak áno tak nám nejaké spomeň.

Veľa ich nemám, ale chcem to zmeniť, teraz som si objednal Rivala napríklad. V aute mám Röntgen Relevant – Odhalenie podstaty čo je skupina z môjho mesta a jediný rep, ktorý v našom okrese cením.

10. Koľko rokov sa venuješ hudbe?

Prvá štúdiová nahrávka vznikla len rok dozadu keď sme s Benderom, kamarátom od detstva, založili skupinu NaRaZ. Aj keď repové texty som písal už dávno predtým.

11. Názor na našu domácu scénu? Kto je tu podľa teba najviac podcenený a najviac preceňovaný?

Ja som najviac podcenený samozrejme. Vyrástol som na Česko-Slovenskom repe, viac Slovenskom a stále naňho nedám dopustiť, dodnes mi hrá nonstop. Je tu veľa dobrých mc’s, aj zlých, ale tých menovať nebudem. Poviem pár mien ktoré počúvam a ktoré sú podľa mňa nedocenené… Drama resp. celý Balkon Prievidza, Wychod Rap Crew, Charakter, Dela Grand, Maly potkan Rudy, Chazo, Seki. Z producentov trebárs B.eye a veľa, veľa ďalších ktorí sú, ale ešte dosť mladí nato, aby to tu časom celé rozbili. Napr. Trac, Spor.

12. Kto je tvoj vzor?

Nemám. Každý človek ktorého stretnem je niečim špeciálny a snažím sa zobrať si to najlepšie z neho.

13. Najlepší producent v CZ/Sk podľa teba?

Rozdelím to medzi dve CZ esá: Dj Wich a Dj Fatte.

14. Aké je tvoje motto?

Neviem, nemám. Život je motto.

15. Tak to by bolo všetko. Vďaka, že si prijal rozhovor. Nech sa ti darí. Môžeš niečo na záver odkázať fanúšikom, poprípade neprajníkom. Maj sa.

Ja ďakujem za priestor. Neviem, či už mám fanúšikov zrovna, ale pozdravujem všetkých ľudí ktorí si idú môj rep, všetkých ktorí poznajú NaRaZ, ktorí majú naše CD a posielam veľké ĎAKUJEM za podporu, ktorú od začiatku cítim a je stále väčšia. Spolu to dotiahneme ešte ďaleko a ja nikdy nezabudnem nato, že bez Vás som nič. Tak ešte raz vďaka, držte sa a žijte tým čo Vás baví.

 

ĎALŠIA TVORBA:

O AUTOROVI

Ľubomír Biroš

ODPOVĚDĚT

Your email address will not be published.