Starší fanoušci MAAT budou jistě jásat radostí, protože Fosco Alma posílá do světa striktní message v podobě nového videoklipu, který se jmenuje Glockrap 4!

Album Foscoismus 2 už pomalu klepe na dveře (release date je v tuto chvíli stanoveno na 26.9.2015) a Fosco Alma posílá další slíbený videoklip Glockrap 4, který je v pořadí třetí singl z nadcházejícího alba.

Když se podíváme do historie, tak první díl téhle Glockrap série je 10 let starý, tedy z roku 2005. Vyšel na prvním sólovém demu Zpověď & Fikce, které Fosco udělal v době, kdy ještě hudební skupina MAAT neexistovala. Další díl nazvaný Glockrap 2 (Nový a lepší) vyšel v roce 2008 na sólovém albu Foscoismus, kde hostoval DJ JSM. Následující díl Glockrap 3 se objevil na mixtapu PVP Labelu s názvem The One v roce 2010 a tentokrát si v něm zarapoval i L.D.. Dnes se píše rok 2015 a vychází Glockrap 4.

Videoklip k třetímu singlu je unikátní, v České Republice vůbec první, takto animovaný klip. Má ho celý na svědomí mistr svého řemesla Jakub Stelzer z divize Blakkwood Pictures ve spolupráci s Lucasem Blakkem. Práce na klipu trvaly přes 4 týdny a bylo využito přes 500 GB materiálu na celý projekt. Jakub prohlásil, že “pro dobro projektu koukal na několik desítek zombie filmů a už se asi nikdy v životě nebude zombieků bát :D”. V klipu je také schováno 6 easter eggů.

Fosco Alma k novému singlu dodává: “Za posledních pár let sem příležitostně poslouchal rádio a zrovna tam slyšel nějakej českej rap. Bohužel to minimálně z poloviny byly totální sračky a upřímně sem se za to v tu chvíli tak moc styděl, že sem doufal, že to nikdo neslyší, protože to hází naprosto zkreslenej pohled na českou hip-hopovou scénu. V rádiích nás reprezentujou někdy takový šašci, že je to k pláči a mě to neuvěřitelně sere. Chtěl bych, aby ty zkurvený český rádia začli hrát převážně kvalitní rap a vynechali ty mrdky co tam někdo protekčně dostane. A přesně o těhle wack emsís v rádiích je Glockrap 4. Rád bych ty lidi vyjmenoval, ale já ty jména prostě ani neznám.”.

BLAKKWOOD.com

O AUTOROVI

Michal Kopecký

info@hiphopland.eu

ODPOVĚDĚT

Your email address will not be published.