Čtyřleté čekání je u konce a kapela IF představuje své páté studiové album s názvem “Rap“, kterým oslavuje úctyhodných deset let existence. V mezičase od vydání předchozího alba “Dočasně Nedostupní” se sice Idea ani Fatte nenudili, stihli vydat svá sólová alba i společné desky s dalšími Ty Nikdy parťáky (BoyBand, Rest & DJ Fatte,…), nyní však opět nastal čas spojit síly a ukázat všem IF v roce 2015…

Už už od prvního tracku “50m2” je jasné, že Idea s Fattem se tentokrát našli ve zvuku, který je temější a syrovější, než kdykoli předtím. Ubylo nejen písmen v názvu kapely (IdeaFatteIF), ale i samplů a aranží. To, co zbylo, jsou Fattezovy špinavé beaty z pekla, mocná basa a vražedné punchlines, jimiž je Idea znám už od dávných časů freestyle battlů.

TRACKLIST

1. 5Om2, 2. To nejsem já, 3. Pohyby Hlavou  + MC Gey, 4.  Muži v černém + Boy Wonder 

5. iii / Produkt + Gumbgu, 6. V cizím městě / Směrovací číslo, 7. Dobrou noc / Lucifer + Supa 

8. Doubledecker + Jehst & Mr. Thing, 9. Pod Hladinou + Václav Rouček

10. Tam Venku, 11. Kořeny + Paulie Garand, 12. Output , 13. Cesta kolem světa

14. Tělocvik + DJ AKA, 15. Nech nás jít + Václav Rouček

Album by samozřejmě nebylo kompletní bez účasti kolegů z Ty Nikdy rodiny – svými slokami přispěliBoy Wonder, MC Gey i Paulie Garand. Dále nás na mikrofónu navštíví slovenský bratr Supa z Mojí Reči, zpěvák Václav Rouček (známý z projektu VR/Nobody), nebo nadějný slovenský talentGumbgu. Hostovačka nejexkluzivnější se ovšem skrývá v tracku “Doubledecker“, který poctil návštěvou samotný Jehst z UK a jeho parťák legendární DJ Mr. Thing doladil svými cuty.

Desku Rap naživo představí Idea a DJ Fatte na letošním Hip Hop Kempu a následně na svém podzimním turné po československých klubech (a barech). A kde že se dá ten Rap koupit? K dostání je jak na CD, tak ve všech myslitelných digitálních formátech na našem BandCampu a od 21.8. i naiTunes, Spotify, a tak dále. Speciálně k albu vychází i limitovaná edice Rap merchandisu, která je samozřejmě k dostání na našem e-shopu.

TYNIKDY.cz

O AUTOROVI

Michal Kopecký

info@hiphopland.eu

ODPOVĚDĚT

Your email address will not be published.