Americká televizní stanice Fox se po šesti letech vrátí k úspěšnému seriálu Prison Break, v Česku uváděnému pod názvem Útěk z vězení. Ten se vysílal v letech 2005 až 2009 a v poslední době se stal jedním z nejvyhledávanějších na streamovací platformě Netflix. „Netflix náš seriál seznámil s další generací diváků,“ naznačila případné pokračování už v lednu Dana Waldenová, předsedkyně správní rady Fox Television Group.

Podle serveru Deadline.com se nyní Fox rozhodl natočit deset nových epizod, které odvysílá v roce 2016.

„Popsala bych to jako svým způsobem pokračování. S postavami, které známe z předchozích dílů, se potkáme po několika letech,“ uvedla v pátek Waldenová.

Podle ní se v seriálu vrátí ústřední postavy obou bratrů Michaela Scofielda a Lincolna Burrowse, které opět ztvární herci Wentworth Miller a Dominic Purcell. Seriál tak naváže na původní příběh Michaela Scofielda, jenž spáchá zločin, aby byl poslán do stejného vězení jako jeho bratr, o jehož nevině je Michael přesvědčen.

Novou řadu seriálu Útěk z vězení píše znovu Paul Scheuring, scenárista původních čtyř řad.

Fanoušci jsou oznámením nové řady překvapeni – to kvůli úmrtí jedné z postav, k němuž došlo v televizním filmu Prison Break: The Final Break z roku 2009. „Nemyslím si, že by Paul Scheuring ignoroval, co se stalo. Nabídl nám velmi logické a uvěřitelné vysvětlení, proč jsou hrdinové Útěku z vězní stále naživu,“ reagovala Waldenová.

Oznámením nové řady Útěku z vězení Fox navazuje na dosavadní strategii oživování úspěšných televizních značek. Vloni se stanice vrátila k seriálu 24 hodin, na rok 2016 už chystá novou řadu kdysi oblíbeného sci-fi Akta X.

art.ihned.cz

O AUTOROVI

Michal Kopecký

info@hiphopland.eu

ODPOVĚDĚT

Your email address will not be published.