Zahrada kostela sv. Františka z Assisi v Praze 4 ožije již po čtrnácté skvělou hudbou, divadlem a bohatým doprovodným programem. Festival bloumající veřejnosti Habrovka svou neotřelou až sousedskou atmosférou nabízí alternativu k velkým festivalům, zároveň však poukazuje na aktuální problémy společnosti. Více informací se dočtete v přiložené tiskové zprávě.

V pátek 3. června zahájí festival pražská kapela Chocofly propojující současné taneční hudební žánry s funky-jazzem. Odpoledne zahraje také těšínská písničkářka Beata Bocek, Ta se představí v komornějším pojetí, pouze se švédským multiinstrumentalistou Christofferem Strandhem.

Romský akordeonista, pianista a skladatel Mário Bihári s kapelou Bachtale Apsa a rapper Vladimir 518 spojili romskou hudbu s hip-hopem v unikátním projektu. Vladimirovy texty v romských melodiích a rytmech byly zatím uvedeny pouze na Světovém romském festivalu Khamoro 2015. Habrovka je letos jediným místem, kde tato příležitostná formace vystoupí.

Nejen hudby, ale i divadla si užijete dosyta. Malé divadlo kjógenu má ve svém repertoáru japonské frašky, hned dvě z nich, Jobikoe a Šimizu, uvedou divadelníci v pátek. Be pozzy D. S. Antonína Puchmajera je skrz naskrz pozitivní kabaret, ve kterém se dozvíte, že jste v pohodě a sluníčko svítí jako pominuté.

Večer se můžete těšit na jedinečný průřez folklórem východní Evropy prošpikovaný osobitou energií multikulturní kapely Shum Davar s úžasnou zpěvačkou Karin Sarkisjan.

Plastic People of the Universe prošli v loňském roce významnými personálními změnami. Výrazně omlazená kapela ale nekončí, pouze si k názvu přidala New Generation a jede dál. Těšit se můžete na staré známé songy se svěží rytmikou.

Sobotní dopolední program nabídne divadelní představení a workshopy pro dětské diváky. ZUŠ Most zahraje své Duhové pohádky, Divadlo Toy Machine pozve do kouzelného kraje Alenky v říši divů a Klauni ze Squadra Sua zase představením Happy Hours na oběd do restaurace. Celé dopoledne také bude možnost navštívit Valdštejnské imaginárium – barokní tyjátr v pojízdném divadelním vozíku, plný improvizace, her a neuvěřitelnosti.

Odpoledne zahájí scénické vystoupení s tanečnicemi spolku ArtproProstor z jabloneckých lázní s hudebním doprovodem dua HLASkontraBas – Ridiny Ahmedové a Petra Tichého. Následuje Divadlo potulného čajovníka slibující servírovat Čaj lásky.

Osmičlenná parta z pražských Vršovic Kšandy Industry zahraje v nakažlivém rytmu ska. Divadlo Minor pak v přistaveném autobusu odehraje představení Autobus.

Česko-francouzská čtveřice světoběžníků Les Gars D’en Bas má v repertoáru kromě autorského šansonu i známé odrhovačky v rytmu swingu, jazzu, s vlivy klezmeru, balkánské a romské hudby.

Už jsme doma patří k nejznámějším rockovým kapelám u nás i v zahraničí. Loni oslavili třicetiny, mejdan bude pokračovat i na Habrovce.

Po dopoledním představení pro děti, připravili Toy Machine divadlo pro odrostlejší publikum. V hlavní roli Faust a Mefisto.

Stejně jako loni bude i letos hlavní hvězdou festivalu zahraniční kapela. V Berlíně žijící americká vokalistka Donna Brown představí s The Golden Gospel Pearls harlemskou gospelovou scénu. Afro-americké náboženské písně v jejich podání mají sta tisíce fanoušků po celé Evropě. Věříme, že osloví i návštěvníky festivalu Habrovka.

Ještě než vypukne afterparty, představí se Slovosledi a to Ve vlastní šťávě – bezprostřední kavárenské vyprávění příběhů, tak jak ho znáte ze života.

A na závěr? Lače Manuša! Styl, který hrají, sami označují jako romano jazz, písně mají romský feeling a pokud vás nechytí za uši, tak určitě za duši. Srdce kapely tvoří živelná zpěvačka Marta Balážová s kytaristou a zpěvákem Tiborem Židou.

Festival se také pyšní jedinečným vizuálem české grafičky Helen Čubové. Ta je zároveň autorkou šesti pohledů, které jsou zdarma k dostání ve vybraných pražských podnicích. Letáky jsou zkrátka out, pozvěte na Habrovku pohledem.

Propojení kvalitních a léty osvědčených kapel s mladými hudebními skupinami, netradiční divadelní představení, bohatý dětský program, i prezentace zajímavých neziskovek, to vše dělá z festivalu Habrovka jedinečnou akci.

WEB: www.habrovka.cz

FACEBOOK: www.facebook.com/habrovka

Děti do 12 let mají vstup zdarma.

HABROVKA_plakat

O AUTOROVI

Michal Kopecký

info@hiphopland.eu

ODPOVĚDĚT

Your email address will not be published.