Fúzia nie je typický sólový album už len preto, že sa Danosť rozhodol vydať spoločný projekt s producentom G-bodom. Ide o stret myšlienok a podobných pohladov na hudbu. Album je preto pestrý, vyvážený a nepochybne čerpá z toho najlepšieho, čo mu obaja autori mohli ponúknuť. Spolu, v jednom priestore, v jednom štúdiu, v jednej tvorivej atmosfére, nahrali chalani ucelený záznam, ktorý má čo ponúknuť širokému záberu poslucháčov.

Danosť FB fanpage: https://www.facebook.com/oddanost
G-bod FB fanpage: https://www.facebook.com/gbodmusic/

G-bod je známy pre svoje modernejšie cítenie hudby, Danosť zase pre svoj pozitívny vzťah ku klasike a lyrické nadanie. Spojenie týchto dvoch vesmírov skvelo fungovalo už v roku 2008 na doske Oddanosť, ktorá je dnes považovaná takmer za zlatý fond slovenského rapu a navyše je ako CD beznádejne vypredaná. Prečo by to teraz malo byť inak? Overené postupy s vyspelejšími názormi, k tomu poctivý výber hostí a dôraz na každý detail. Aj tak vyzerá Fúzia.

Teda aspoň z pohladu tých, čo ju vytvárali a spoluvytvárali, pretože okrem Danosťa s G-bodom prispeli k jej vzniku velkým dielom práve hostia. Od Veca, cez Čisteho, Strapa alebo Ideu až po Miša Bieleho a Erika Šulca z Medial Banana, si každý našiel to svoje ideálne miesto na albume a polohu, ktorá mu v 12 trackovom zozname najviac vyhovuje.

Pilotný singel “Inde!” si splnil svoju úlohu dokonale. Ukázal fanúšikom, že cesta pokračuje tam, kde po Oddanosťovi skončila, no už ďalšie ukážky z albumu naznačili, že treba čakať aj niečo viac. Niektoré spolupráce sú takou zaujímavou fúziou štýlov, že by to pred časom ešte málokto predpovedal. A prvé ohlasy sú skvelé. Predaj pekný, predpredaj CDčiek aj merchu dopadol nad očakávania.

A od dnešného dňa sa album dostáva aj do oficiálnej distribúcie fyzicky i digitálne a je ho možné zakúpiť nielen cez overené eshopy rukahore.sk a artattack.sk, ale aj cez Panta Rhei a iné dobré obchody s hudbou, rovnako aj cez známe digitálne streamovacie a hudobné služby (zoznam linkov nižšie). Kolekcia merchu je dostupná len cez Ruku Hore a bude čoskoro doplnená aj o nové kusy.

Tracklist:
01. Inde! (rap Danosť / hudba G-bod)
02. Postoj Fúzia Idea a Strapo (rap Strapo, Idea, Danosť / hudba G-bod)
03. Hey! (rap Danosť / hudba G-bod)
04. Nejdu zabudnúť Fúzia Vec (rap Danosť, Vec / hudba G-bod / gitara Samuel Kovács)
05. Óda Fúzia Erik Šulc (rap Danosť, spev Erik Šulc / hudba G-bod / gitara Samuel Kovács)
06. Jak nikto iný (rap Danosť / hudba G-bod)
07. Pandora (rap Danosť / hudba G-bod)
08. Kult € (rap Danosť / hudba G-bod)
09. Miera (rap Danosť / hudba G-bod)
10. Na tebe Fúzia Mišo Biely (rap Danosť / spev Mišo Biely / hudba G-bod)
11. Môj obdiv (rap Danosť / hudba G-bod)
12. Jeden je čas Fúzia Čistychov (rap Danosť, Čistychov / hudba G-bod)

Fúzia dostupná na:
Itunes: http://apple.co/1pV1kVG
Spotify: http://spoti.fi/26GEkLu
Googleplay: http://bit.ly/1Tdb9Wv
Deezer: http://bit.ly/23gKJsj
Youtube: http://bit.ly/21nc4tx
Rukahore: http://rukahore.sk/fuzia
Artattack: http://bit.ly/24eRmkU

FUZIA_final_front

O AUTOROVI

Michal Kopecký

info@hiphopland.eu

ODPOVĚDĚT

Your email address will not be published.