Jeden je čas” patrí medzi najvýraznejšie skladby albumu Fúzia a nebolo preto ťažké predpokladať, že Danosť s G-bodom sa rozhodnú točiť klip práve na ňu. To, že ide o vôbec  prvú spoločnú skladbu dvoch bratislavských Danov, je len čerešnička na torte, uzatvárajúca tracklist CD. Danosť a Čistychov sa skutočne poznajú mnoho rokov, no zaujímavé je, že vzájomná spolupráca prišla až teraz, v roku 2016.

Originál téma. To bez debaty. Na (česko)slovenskej scéne nie je veľa skladieb podobného typu. Rapovať o tom, aké dôležité je uvedomiť si, že čas je len jeden a treba ho mínať dôsledne a zodpovedne, bola pre chalanov dôstojná výzva, ktorá im však väčšie problémy nenarobila a opäť sa potvrdilo len to, že pravá fúzia na spoluprácu vzniká v jednom momente a na jednom mieste – v štúdiu.

 Videoklip “Jeden je čas” sa trochu ironicky nakrúcal trochu dlhší čas, ako bolo pôvodne v pláne, ale nie o moc, haha. A aj keby, stálo by to za to. Pretože ide o efektívne využitý čas a hlavne, výsledok sa viac ako vydaril. Koniec koncov aj o tom ten track je. Autormi klipu sú A-Team, pod taktovkou Michala Nemtudu, autora takých videí ako “Priamo z Petržalky II.” (L.U.Z.A.),  “DobYjeme svet” (Majk Spirit) alebo najnovší Separov klip “Nakazený II”.

Nakrúcanie prebiehalo v Rakúsku, v neďalekom mestečku Hainburg an der Donau, ktoré je Bratislavčanom známe nielen pre nákupy, ale najmä pre vrch Braunsberg. Presne ten si chalani zvolili do exteriérových scén kvôli svojej špecifickej scenérii. Nepodcenila sa ani technická stránka – od profesionálnej RED kamery, až po dron. Jediné, čo bolo archaické, boli hodiny. To treba… veď symbolika.

Videoklip vychádza presne mesiac po vydaní albumu Fúzia, ktorý je v predaji v e-shopoch Ruka Hore a ArtAttack a tiež v sieti Panta Rhei. Okrem Čistychova na doske hosťujú aj Strapo, Idea, či Mišo Biely a v slovenskom éteri už najeký čas môžu fanúšikovia počuť skladbu “Nejdu zabudnúť” s legendou slovenského rapu – Vecom.

Pilotným videoklipom bola skladba “Inde!”. Predstavena bola ešte 15. marca a medzi časom sa chalani uviedli v niekolkých rozhovoroch po slovenských a českých weboch, navštvíli pár rádií a čoskoro ich čaká ešte niekoľko ďalších rozhovorov a promo aktivít. Okrem toho sa pomaly pripravujú na festival Hip Hop Žije, kde odohrajú premiérový koncert k Fúzii a následne na to sa už budú sústrediť na prípravu originálneho krstu. Ten prebehne v Bratislave v sobotu 16.7. Ale o tom inokedy…

O AUTOROVI

Michal Kopecký

info@hiphopland.eu

ODPOVĚDĚT

Your email address will not be published.