Fosco Alma (27) před měsícem vydal z alba Kodex úvodní song Melancholik, ve kterém shrnul, čím si od posledního alba Foscoismus 2 (2015) procházel. V únoru letošního roku se začal věnovat také vlastnímu YouTube seriálu Noises, ve kterém může divák nahlédnout do zákulisí tvorby hudby a vidět, jak vznikaly ty největší hity.

Po rok a půl dlouhé sólo odmlce se vrací Alma v plné síle se zbrusu novým videoklipem na song Payback, který je, jak sám říká: “O tom, že život od nás často bere a málokdy vrací, takže by se měl každý jednou za čas odhodlat k tomu, si vzít zpět, co si zaslouží”. Hudbu k songu dělal sám Fosco Alma a na spolupráci si přizval tradičně svého tátu – virtuóze, který mu pomohl violou podkreslit celkový zvuk songu a na začátku vystřihl procítěné sólo.

Celý videoklip měl na povel režisér Jakub Stelzer, který má na svědomí videoklipy s milióny zhlédnutí. Po boku Fosca si zahrála modelka Nina Dvořáková (sledovat jí můžete na instagramu @ninka_dvorakova). Videoklip má dvě příběhové linky. První moment je drama o unesené dívce, která volá Foscovi. Ten za ní spěchá na pomoc, aby za ní zaplatil výkupné. Druhý moment je fuckoff únosci, kdy se společně vracejí do jeho bytu a berou si zpět, co jim patří. Obě dvě linky příběhu jsou odvyprávěny divákovi paralelně, ale fakticky se staly až jedna po druhé.

“Celé natáčení jsem si fakt užil, protože jsem velký milovník amerických muscle cars. Kdo by nechtěl jet na výlet do Rakouských Alp Fordem Mustangem, který má výkon přes 300 koní?” dodává Fosco Alma. “Teď vážně. Samozřejmě to bylo velmi náročné natáčení jak finančně, tak fyzicky i psychicky, ale podle mě to stálo za to! Chtěl bych poděkovat zejména S&G Rent Car za zapujčení auta do zahraničí, kde mě samozřejmě na dálnici hned změřil a vyfotil radar… :))”

Fosco Alma oznámil, že má v plánu vydat každý měsíc jeden song z alba Kodex na všechny digitální služby (YouTube, Spotify, Apple Music, atd.), takže se můžete těšit na pravidelnou dávku jeho hudby! Na jaře 2018 plánuje vydat speciální limitovanou edici CD Kodex, které bude obsahovat spoustu bonusů a zajímavého obsahu pro ty nejvěrnější fanoušky.

O AUTOROVI

Michal Kopecký

info@hiphopland.eu

ODPOVĚDĚT

Your email address will not be published.