Už v listopadu, kdy vyšla skladba CELÝM HOODOM mě zaujal Brněnský rapper ERIO, který ať už svoji originální flow a nebo i svým originálním stylem oblečení si získal pozvánku na rozhovor. Původně to měl být videorozhovor, ale díky karanténě a všemu okolo, jsem já a i on nakonec přistoupil pouze na psaný rozhovor. Pokud se chceš dozvědět něco více, tak doporučuji si přečíst následující rozhovor.

Čau Erio, Moc lidi tě tu asi ještě nezná, představ se nám kdo si. Kolik ti je let, odkud si.?

ŠALOM ZDRAVÍM VŠECHNY BEZ ROZDÍLŮ…..MÉ JMÉNO JE ERIO,JE MI 29 LET,JSEM RAPPER A POCHÁZÍM Z HODNĚ SOCIÁLNĚ SLABÉ RODINY…… JSEM NEJBÍLEJŠÍ CIGAN Z BRNA,A TO BEZE SRANDY =))

Proč si říkáš právě ERIO?

TOHLE JE OTÁZKA KTEROU ÚPLNĚ NENÁVIDÍM,ALE ASI PROTO ŽE SE MĚ TO LÍBÍ A NENÍ TO DÍKY ANIME POSTAVIČCE,ŽE NĚCO TAKOVÉ EXISTUJE MĚ PAR LIDI UKÁZALO AŽ KDYŽ VENKU BYL ASI MŮJ TŘETÍ SONG =))).

Jaký si byl student ? Čím si vyučen?

BYL JSEM DRZÝ A NEVYCHOVANÝ (TAKOVÝ JAKÝ JSEM CELÝ SVŮJ SKURVENÝ ŽIVOT)…..MÁM JENOM ZÁKLADKU

Čím se momentálně živíš? A chtěl by si se živit hudbou

SEM TAM NĚJAKÝ KŠEFTÍK KDYŽ VYJDE,NĚKDY ČEKÁM CO MĚ SPADNE DO KLÍNA.ALE JINAK JSEM NA ÚŘADU PRÁCE……ANO CHTĚL,PÁČ JÁ OSOBNĚ SI MYSLÍM ŽE TO BY MĚL BÝT KAŽDÉHO UMĚLCE NEBO MUZIKANTA SEN.

Kdy si se začal o hudbu zajímat a kdy přišel ten zlom, že ji chceš začít dělat?

HUDBA HRÁLA OD MALA JSEM Z MUZIKANTSKÉ RODINY TAKŽE DOMA HRÁLO VŠE AŽ NA PÁR STYLŮ dnb,metal,rock a punk.TAKŽE DEFAKTO SE TOMU NĚJAK UHNOUT NEDALO (A ANI BYCH NEUHNUL).VE ČTYRECH LETECH JSEM DOSTAL OD SVÉHO KMOTRA PRVNÍ KLÁVESY yamaha,VE DVANÁCTI SEM ZAČAL PSÁT PRVNÍ TEXTY,V ŠESTNÁCTI MNE A BRÁCHOVI KOUPILY RODIČE POČÍTAČ NA SPLÁTKY A TAM JSEM ZAČAL DĚLAT PRVNÍ SVOJE BEATY.

Zmiňuješ, že si z muzikantské rodiny. Jak vlastně vypadalo tvoje dětství až po současnost?

MOJE DĚTSVÍ NEBYLO ZROVNA DVAKRÁT RŮŽOVÝ.KDYŽ JSEM SE NARODIL TÁTA UTEKL ZA SVOU EX,V PŮLROCE JSEM PRODĚLAL ZÁNĚT MOZKOVÝCH BLÁN A DOKTOŘI MĚ DÁVALY PADESÁT PROCENT ŽIVOTA A MALÉM JSEM SKAPAL.DESET LET JSEM VYRŮSTAL BEZ TATY,JEN S MÁMOU A S JEJÍ RODINOU,DĚDA BYL PRO MĚ NĚCO JAKO TÁTA A HLAVNĚ VZOR.KDYŽ MI BYLO DESET TÁTA UDĚLAL BRÁCHU A VRÁTIL SE K NÁM.TÁTA SE KE MĚ CHOVÁ JAKO BY MĚ BYLO O DESET LET MÍŇ,ALE JE TO K HOVNU CHÁPEŠ TEĎ UŽ…….BYL JSEM
TYPICKÝ HYPERAKTIVNÍ FAGAN,HRÁVAL JSEM FOTBAL SPORTOVNĚ A CHODIL ŠKOLU REPREZENTOVAT NA BĚŽECKÉ ZÁVODY V BRNĚ……KDYŽ MĚ BYLO NĚJAKÝCH 11 TAK JSME SE PŘESTĚHOVALY A TAM ZAČALO VŠECHNO DOBRÉ A I ŠPATNÉ.NOVÁ PARTA KAMARÁDŮ NA ULICI,PRVNÍ KRÁDEŽE,SNAHA O GRAFFITY,VENKU VÍC NEŽ DOMA A ŠKOLA ANI NEMLUVÍM…..NO A K RODINĚ???MÁMA JE CIGÁNKA TÁTA JE ČISTÝ NEFALŠOVANÝ GÁDŽO ALE VYRŮSTAL MEZI CIGANAMA.TÁTA JE BÝVALÝ BUBENÍK A VĚTŠINA MUZIKANTŮ JE OD MÁMI Z RODINY.

Čemu se věnuješ ve volném čase?

PÍŠU TEXTY,DĚLÁM BEATY,HRAJU PLAYSTATION 4,SPÍM,ŽERU,SERU,FLÁKÁM SE V ULICÍCH…..TAKOVÝ TYPICKÝ CIGÁSNKÝ stokárský ŽIVOT =)) JO A MAČKÁM SI JEBÁKY =))))

Nedávno vyšla i spolupráce, kde je ADRIAN, SCHNEIDER, ale i Patron. Jak došlo k této spolupráci a jak si s ní ty osobně spokojen?

S PATRONEM JSME SI POUŠTĚLY SPOLU BEATY,NA CO DÁME FEATURING A JEZDILY PO MĚSTĚ V AUTĚ.JÁ PUSTIL TENTO KOLEM 2:16 RÁNO A HNED NA MĚ MRKL TÍM SVÝM OKEM CHLUPATÝM A ZASTAVIL A ZAČAL PSÁT TEXT.JA TAM STRAŠNĚ CHTĚL NĚJAKÉHO SLOVÁKA TAK ON DOMLUVIL SCHNEIDERA A TEN ZAS ADRIANA……NO A SPOKOJEN?!?!VŠICHNI ZASVĚTĚNÍ AŤ VÍC MEBO MÍŇ VÍ PŘESNĚ MŮJ CELÝ NAZOR NA TUHLE CELOU KOLABORACI A KLIP =)))


Momentálně žiješ v Brně kde je celkem velká rapová scéna. Je někdo, koho sleduješ nebo to jde mimo tebe?

POSLOUCHÁM PATRON,EL’NINO….S NIMA JSEM V KONTAKTU.S KONIGEM SI SEM TAM NAPÍŠU OHLEDNĚ BEATŮ,JINAK ZBYTEK JDE ÚPLNĚ BOKEM….SORRY BOYS =))

Ve svým věku mas určitě za sebou spoustu akci. V jakým klubu v Brně jsou podle tebe ty nejlepší rapový akce?

JDE O TO JAKÝCH STYLŮ V HUDBĚ MYSLÍŠ =))) JÁ OSOBNĚ CHODIL NA RAP KDYSI NA FLÉDU TA JELA VE VELKÝM ALE TO JSEM BÝVAL MLADŠÍ.A TO TAM BUĎ BYL RYTMUS BUĎ SÓLO NEBO JAKO KONTRAFAKT,NEBO EL’NINO A JEHO DISGRAFIX TEAM……JÁ OSOBNĚ JSEM TROCHU JINÝ RAPPER NEŽ OSTATNÍ,CHODÍM NA PARTY DO CLUBŮ,KDE SE HRAJE DISCO,HOUSE,atd. PRO MĚ OSOBNĚ LEPŠÍ ZÁŽITEK NEŽ TO FALEŠNÉ PLÁCÁNÍ PO RAMENOU V BACKSTAGE A LOZENÍ DO PRDELE A PAK JEDEN ODEJDE A HNED O NĚM VŠICHNI MLUVÍ JAKÝ JE KOKOT ATD. LIDEM JEBE NA MAJÁK A CELKOVĚ MÁM V PIČI TOHLE VŠECHNO =)))

Když jsme teda u toho, tak co říkáš na akce typu HIP HOP KEMP nebo HIP HOP ŽIJE?

NIKDY JSEM ANI NA JEDNÉ ZMIŇOVANÉ AKCI NEBYL,ALE CO ZNÁM OD VYKLÁDÁNÍ MUSÍ TO BÝT ASI PETELICA…..ALE JAKO MYSLÍM SI ŽE TO JE DOBRÝ NÁPAD,TEĎ BY MĚ ZAJÍMALO KAM VŠICHNI POJEDOU KDYŽ DKY CORONA VIRUSU TO ASI NEBUDE.NEZAVIDIM TENTO ROK ŽÁDNÝM POŘÁDATELŮM TENTO skvělý ROK.BUDE LÍP!!!!!HLAVNĚ KLID!!!!!

Co tě motivuje a inspiruje vytvořit TRACK?

MŮJ ŽIVOT,NEBO NĚJAKÁ ŽIVOTNÍ SITUACE.AŤ MOJE NEBO NĚKOHO KDO ZAŽIL.ALE TEXTY SOU Z KAŽDODENNÍHO ŽIVOTA,TAKŽE VĚTŠINA LIDI SE V NÍCH VIDÍ.MÁM EMPATICKÉ TEXTY

S kým se to za dobu co tvoříš hudbu spolupracovalo nejlíp a naopak s kým nejhůře?

TAK JDE O TO JESTLI VE STUDIU PŘI NAHRÁVÁNÍ SKLADBY NEBO PŘED KAMEROU PŘI NATÁČENÍ KLIPU……ALE TI LIDI VÍ A JMENOVAT JE NIKOHO URČITĚ NEBUDU!!!!!NEZASLOUŽÍ SI REKLAMU!!!!!!!

Za sebou máš spoustu videoklipů, kdo ti je točí ?

PRVNÍ DVA KLIPY (úder,bla bla)MĚ TOČIL morelo a jeho red looks A BYL JSEM VŽDY SPOKOJEN.TŘETÍ KLIP (šedý ráj) MĚ TOČIL CHLAPEC ZE SLOVENSKA CO TOČIL TŘEBA KLIPY PRO p.a.t.,pater,rytmus,…. SPOKOJENÝ JSEM VŮBEC NEBYL A REKLAMU SI NEZASLOUŽÍ.ZBYTEK KLIPŮ MĚ TOČIL františek menšík aspect-video,A MUSÍM UZNAT ŽE ON JE PRO MĚ FRAJER A VELKÝ PÁN!!!!!!TAKŽE VŠECHNY BUDOUCÍ MOJE KLIPY BUDE MÍT NA STAROSTI ON!!!!!!!!KDO CHCE ŠUPY KLIPY STAČÍ SE MU OZVAT A ŘÍCT ŽE KONTAKT MÁ ODE MĚ A ON UŽ BUDE VĚDĚT.


Posloucháš CZ/SK rap scénu? Případně koho? Případně někdo s kým by si chtěl spolupracovat? (Rapper, Producent).

CZ:EL’NINO,PATRON,DAVID STEEL,PRINC SL,EKTOR,PAPAFINI.
SK:KONTRAFAKT,MOMO,ERIK TRESOR,SEPAR…..NO A SPOLUPRÁCE,JE Z ČEHO VYBÍRAT ALE TO SI NECHÁM PRO SEBE.KDYŽ NĚJAKÁ TAKOVÁ BUDE HNED TO ZMÍŇÍM NEBOJ SE NIC 😉

V již zmiňované spolupráci na tracku CELÝM HOODOM zmiňuješ , že se nestydíš za to, že si kdysi propadl “piku”. Jak se zpětně vracíš k tomu období a jaký postoj k tomu máš dnes? Co ti to dalo a vzalo?

BYL JSEM V PUBERTĚ,BYL JSEM MLADÝ A NESTYDÍM SE ZA TO.NĚJAKÉ MĚSÍCE JSEM SI NA TOM FRČEL,VŠE ZLÉ JE K NĚČEMU DOBRÉ.TEĎ UŽ TO JE ZA MNOU,A K PERVITINU MÁM SILNOU VELKOU NENÁVIST!!!!!!!

V nejednom klipu si můžeme všimnout, že máš na sobě spoustu tetování. Co to pro tebe znamená a kolik jich máš?

MILUJU TETOVÁNÍ!!!!!KAŽDÁ KÉRKA-TETOVÁNÍ MÁ PRO MĚ OSOBNĚ NĚJAKÝ VÝZNAM,MÁM ZATIM CCA 13 TETOVÁNÍ.DO BUDOUCNA CHCI DAT CELÉ TĚLO KOMLEPT,ALE S MEZERAMA ABY BYLO VIDĚT KDE CO JE ATD……OBRÁZKY MOMENTÁLNĚ MÁM NÁBOŽENSKÉ JELIKOŽ JSEM POKŘTĚNÝ A VĚŘÍM V BOHA,ALE MÁM I NĚJAKÉ NÁPISY KDE JE TŘEBA MOJE ŽIVOTNÍ MOTTO,NEBO VYZNÁNÍ LÁSKY MÁMĚ,NEBO SLOVA CO MĚ ZOBRAZUJÍ.

Co od tebe můžeme očekávat do budoucna, co plánuješ ať v hudbě nebo osobním životě?

V HUDBĚ MĚ OSLOVILO PÁR ZNÁMÝCH JMÉN CO SE CELKOVÉ HUDBY TÝČE.BUDOU SPOLUPRÁCE NAPŘÍKLAD S OSTRAVSKÝM LOVCEM MAMUTŮ papafini,POTOM MĚ OSLOVILA soňa pavelková ŽE SE JÍ LÍBÍ MŮJ STYL,SYMPATICKÁ ZPĚVAČKA CO BYLA V SUPERSTAR A DOSTALA SE FAKT DALEKO ALE UŽ NEVÍM JAKÝ ROK,DO TŘETICE vajdis,CHLAPEC KTERÝ CÍTÍ TEN funk a rnb JAKO JÁ A OPĚT JE TO DALŠÍ CIGAN (necekaně) =))),DLUŽÍM MU UŽ PŮL ROKU SLOKU A TADY MOHU ŘÍCT ŽE SE CHYSTÁ PETELICA FUNK A TO TAKOVÁ RAKETA SONG KTERÝ URVE MERKLOVÉ VAJEČNÍKY!!!!!!!!A POSLEDNÍ KOHO PROZRADÍM JE bybobeats,OD KTERÉHO HLTÁM JEHO BOOMBAP BEATY!!!!!!!DALŠÍ JMÉNA PRO SPOLUPRÁCI JSOU TAJEMSTVÍ……..NO A V OSOBNÍM ŽIVOTĚ?!? URČITĚ PŘIDÁM NĚJAKÉ TETOVÁNÍ,MOŽNÁ ZAČNU na sílu CHODIT DO PRÁCE =)))…..JO A PŘESTANU CHÁLOVAT FAST FOODY ABYCH NEVYPADAL JAK TY ORIGINÁL HLAVA MEDICIMBAL =))))

Nedávno si dával na své soc. sítě konverzace, jak se do tebe někdo naváží skrz to, že až příliš promuješ svoji hudbu a narážel i na tvoji gramatiku. Jak se s tím vyrovnáváš a celkově s hejtry?

ANO PROMUJI STÁLE SVOJI HUDBU NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH,ALE DÁVÁM TAM I MŮJ OSOBNÍ ŽIVOT,NEBO SRANDY ATD ATD A JÁ OSOBNĚ SI MYSLÍM ŽE ŽÁDNÝ MUZIKANT NEBO RAPPER NENÍ JINÝ.BA NAOPAK VĚTŠINA RAPPERŮ DÁVÁ JEN HUDBU,ALE SOUKROMÍ NEDÁVÁ SKORO NIKDO AŽ NA PÁR VYJÍMEK…….JÁ A GRAMATIKA TO JE HODNĚ V PIČI JÁ TO O SOBĚ někdy VÍM =)))).CELÝ ŽIVOT PÍŠU FONETICKY A VŽDY SE NAJDE NĚJAKÝ ŠTUDÁK CO MÁ SEDUM ŠKOL,A MYSLÍ SI ŽE MĚ TO ZAJÍMÁ.MÁM JENOM ZÁKLADKU TAKŽE VŠEM SORRY ZA CHYBY…..HATE JE PRO MĚ MOTIVACE,HATE JE PRO MĚ MOTOR JET JEŠTĚ VÍC A VÍC!!!!!A NEPLEŤTE SI PROSÍM HATE A KRITIKU =))

Kde všude můžeme tvoji hudbu najít?

V PRVNÍ ŘADĚ JE TO MŮJ YOUTUBE KANÁL (crimilife1991),POTOM MOJE FANPAGE NA FB (Rap EriOffical) NEBO I NA MÝM INSTAGRAMU (erioriginal1991) A NOVĚ TEĎ JSEM DAL
HUDBU I NA DIGITÁLNÍ PLATFOTMY (spotify,Apple music,iTunes a dokonce i TikTok jak sám dobře znáš a víš =))) 😂😂 ale i jiné které bohužel neznám) HLAVNĚ U TĚCH DIGITÁLNÍCH PLATFOREM SI MOU NĚJAKOU SKLADBU UŽ MŮŽOU LIDI DAT DO STORIES NA INSTAGRAMU NEBO NA MESSENGERU.HODNĚ LIDI O TO PSALO KDYŽ VYŠLA SKLADBA padám TAK JSEM VŠECHNY NĚJAK VYSLYŠEL A DAL TO VŠUDE

Díky, že sis udělal čas a přijal pozvaní k rozhovoru a na konec můžeš vzkázat něco svým fanouškům.

JÁ DÍKY ZA OSLOVENÍ A OTÁZEČKY NA TĚLO.KTERÉ SI MYSLÍM TROCHU UKÁŽOU ŽE MŮJ ŽIVOT A RAP NENÍ JEN PÓZA 😉….. VZKAZ PRO FANOUŠKY A ČTENÁŘE TOHOTO PORTÁLU JEN ABY SE PŘIPRAVILY ŽE V NEJBLIŽŠÍM týdnech VYJDE MŮJ nový kontroverzní song KTERÝ O MĚ NĚCO MÁLO OPĚT PROZRADÍ A ZAMÍCHÁ POŘÁDNĚ KARTY…..SLEDUJTE MŮJ INSTAGRAM https://www.instagram.com/erioriginal1991 MOJI FANPAGE NA FB https://m.facebook.com/RapEriOfficial A POPŘÍPADĚ DEJTE odběr A ZAPNĚTE ZVONEČEK AŤ VÁM NIC NEUNIKNE NA YouTube KANÁLU criminal 1991 …..PŘEDEM DÍKY …. POTOM JEN PRO VŠECHNY CO JSTE “na dovolené” ZAVŘELY VÁS,HLAVU VZHŮRU!!!!!ZAVŘÍT MŮŽOU,PUSTIT MUSÍ!!!!!!!SEVAS SERVUS ČUS ✌🏾


O AUTOROVI

Michal Kopecký

info@hiphopland.eu

2 komentáře

  1. Profilový obrázek
    Erio vi

    Ten chlapec je tezce jebnuty do hlavy. Tak o deset let zaostale decko. Vubec se mi jeho styl nelibi, protoze kopie ElNina proste nemuze byt dobra. Radeji si jdi zase slehnout, tak jak jsi to jeste posledni leto delal. Jedna sracka za druhou a to sebevedomi? Wuuuuuha, vyssi nez tvuj potencial. Nikoho nezajima tvuj usmrkanej zivot, jen v Brne jsou stovky lidi, kteri jsou na tom mnohem hur nez ty. A jeste se chlubit, ze jsi na pracaku? Mas na to, bracho🤣Radeji se nauc poradne cesky. Pac a pusu:*

    Odpovědět

ODPOVĚDĚT

Your email address will not be published.